Google Play Store ’da skandal! Bu Whatsapp ’ı indiren yandı

81

Geçtiğimiz günlerde Android tatbik mağazası Google Play Store ’da akıl almaz bir şey oldu. Sahte bir Whatsapp uygulaması mağazada onaylandı ve günde milyonlarca ziyaretçinin olduğu kullanım mağazasında yayınlanmaya başladı. Birçok şeyi botların ve yazılımların yaptığı Google servislerinde oldukça büyük bir skandal yaşadı. Şikayetler üstüne Play Store ’dan kaldırıldı lakin halen kullanıldığı tahmin ediliyor. Uygulamanın kişisel verileri amaç almadığı söylendi.

KULLANIM GELİŞTİRİCİLERİ PARA KAZANMAK İÇİN YENİ YOLLAR BULUYOR

Başvuru Formu geliştiricileri para için yeni yollar buluyor ve bununla birlikte bunu yasal zeminlerle kullanıcılara sunuyor. Google Play mağazasında ücretsiz olarak indirime sunulan bu Whatsapp uygulaması gerçekten de herkesi şaşırttı çünkü her şey gerçekte resmi gibi duruyor. Şirketin isminden uygulama simgesine dek çoğu detaylar bu sahte gerçekte düşünülmüştü. Whatsapp indirmek isteyen milyonlarca kullanıcı yanlışlıkla ‘Update Whatsapp ’ yazan bu uygulamayla karşısında karşıya geldiler ve haliyle zeki telefonlarına indirdiler.

REKLAMLARDAN PARA İÇİN HAZIRLANMIŞ!

Uygulamayı Play Store ’dan kaldıran Google ’dan gelen bilgilere göre bu sahte Whatsapp uygulamasında şahısların güvenliği yok para kazanmak amaçlanmış. Dilekçe içerisinde yer alan reklamlar baştan sona kazanç elde eden yazılımcılar son zamanlarda bu cins yöntemlerle legal yollardan sahte uygulamalarla para kazanmaya başladılar.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir