Tek Elle Kontrol Edilebilen Kameralı Selfie Drone: Eachine E56

302

Anında herkesin kolayca uçurabileceği, tek elle teftiş edilebilen Eachine E56 Kameralı Drone ’u inceledik.

Daha önce hiç drone uçurmayanlar için ilk drone tecrübesi, genelde büyük bir heyecan ve hemen peşinde (ihmal – acemilik sonucu zaruri olarak) yaşanan kazalar doğruca hayal kırıklıkları ile doludur. Bilhassa yerinde fiyatlı drone ’larda yaşanan bu gibi hasar sorunlarının sebebi, profesyonel modellerde yer alan kaza önleyici, uçuşu daha kolay ayla getiren sensörlerin bulunmamasıdır. DJI gibi fiyatı yüksek alternatiflere karşı orta sınıf drone ’ların kontrolü çok daha zordur ve efektif başvuru formu için yumuşak zeminli bir ortamda, alçak irtifada (hain irtifadan kastımız yaklaşık 50 cm gibi bir zirve 🙂 ) uzun bir antrenman süreci gerektirir.

Fiyatı Yüksek örneklerine aleyhinde yerinde fiyatı ile dikkat çeken Eachine E56, kendi sınıfındaki drone ’lardan farklı olarak Gravity Sensor Control, Headless Mode gibi stabilite ve yoklama edilebilirliği arttıran özelliklere sahiptir. Gravity Sensor Control kumanda doğru drone ’u tek elinizle yalnızca bilek hareketleri sayesinde yönlendirebilirsiniz. Bu sayede harekete duyarlı olan özel kumanda, dört yönlü olarak hatasız bir kontrol sağlar. Kumanda üzerindeki joystick ise motor hızı ve 360 derece gibi hareketleri kontrol etmenize olanak verir. Headless Mode olarak adlandırılan denetim teknolojisi ise drone ’larda yön kontrolünü zorlaştıran öteki bir detay olan ters “uçamama” sorununu ortadan kaldırır. Bu durumu anlamak için ön kısmı size bakan bir drone ’u yönettiğinizi düşünün, bayağı şartlarda bu durumda sağ – sol yön kontrolü yer değiştirecektir. Bu aşamada Headless Mode butonuna basmanız durumunda kumanda, yön kontrolünü otomatik olarak aksine çevirip yaşanan istikamet karmaşasını ortadan kaldıracaktır.

Bu iki özellik haricinde dikkat çeken öteki teferruat ise motor güç senkronizasyonu karşılayan altı eksenli gyro sistemi, 500mAh modüler batarya ile 7 dakika aralıksız uçuş süresi, takriben 50 metre denetim menzili, manuel olarak açısı ayarlanabilen 720p kamera (hareket eden kamera doğruca uçuş sırasında kuş bakışı bir perspektif elde edebilirsiniz) ve akıllı telefonlar üzerinden FPV destekli uçuş ayrıcalığı sunan WiFi desteğidir. Daha fazla detay için hemencecik aşağıdaki videoya göz atabilir, ürünü Teknostore üzerinden satın elde etmek için buradaki bağlantıyı peşine düşüp takip edebilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir