PSV Eindhoven Espor Branşını Duyurdu!

2766


Gün geçmiyor ki Avrupa  ve ülkemiz kökenli büyük futbol kulüpleri espora girmesin. Valencia, Schalke 04, Bayern Münich derken ülkemizde de Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin espor’a yaptığı girişimlerden sonra, Hollanda Eredivisie futbol liginin dev kulüplerinden birisi olan PSV Eindhoven’da espor’a giriş yaptığını açıkladı.

Dünya futboluna birçok yıldız isim kazandırmış olan kulüp, aynısını espor için yapmak istiyor. Kulübün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama ile resmi olarak espor sektörüne giriş yapıldığı ve özel olarak branş açıldığı yazıldı. Yapılan açıklamada, ”Kulübümüzün genç hayranlarının isteklerine cevap vermemiz gerçekten çok önemli. Esporların gün geçtikçe daha da önemli bir hale geldiğini görmezden gelmemiz mümkün değil. Dijital ortamda da PSV isminin en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamak en büyük amaçlarımızdan biri. Bunun da en etkili yöntemi kulüp olarak esporlar arenasında yer almaktan geçiyor.” ifadelerine yer verildi.

Resmi olarak espor branşı açılmış olsa da, şu anda kulübün aktif espor oyuncusu bulunmuyor. Kulübün bu yöndeki çalışması da ayrıca takdire şayan. Çünkü kulübe göre herkes PSV’de oynayabilir. Kulüp tarafından oyuncu seçimi ilk önce yakın tarihte çıkacak FIFA 17 için olacak. Fifa 17 çıktıktan sonra PSV kulübü resmi bir turnuva düzenleyecek ve bu turnuvayı kazanan kişi, espor arenasında PSV formasını terletmeye hak kazanmış olacak. Ayrıca kulübe seçilecek espor oyuncularının kulübün diğer branştaki oyuncularından hiçbir farkı olmayacak ve PSV kulübünün her şekilde faydalanabilecek.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir