Çamaşır Sodası

84

Çamaşır Sodası

Çamaşır sodası, aynı zamanda sodyum karbonat karışımı olarak bilinir. Ev temizliğinde bayanlar tarafından özellikle kullanılan ve iyi sonuçlar için yardımcı bir formüldür. Hızlı temizlik için etkilidir, suyu yumuşatır. Ev temizliğinde cam temizliği, ocak veya davlumbaz temizliği, yağlı yüzeylerin temizliği için tercih edilebilir. Mobilyaların yanı sıra pek çok kumaş veya aydınlatmaların temizliğinde ideal bir formüldür. Ev temizliğinde kullanımının yanı sıra çamaşır için de kullanılabilir. Zor yıkanan çamaşırlarda sağlıklı temizlik için tercih edilebilir. Perde, yorgan, battaniye gibi çamaşırların temizlenmesinde ve halı, paspas, minder gibi eşyaların yıkanmasında tercih edilebilecek ideal bir formüldür. Çamaşırlara hapsolan kirlerin hızlı ve en temiz şekilde çözülmesinde ve yağların temizlenmesinde yardımcı olur.

Çamaşır Sodası Kullanım Alanları

Her türlü çamaşır için kullanımının yanı sıra zor lekelerde veya zor kumaşlarda kullanılabilir. Makinede yıkanmayan zor veya büyük eşyaların temizliği için de tercih edilebilecek vazgeçilmez formüldür. Ev temizliği için de daha geniş çaplı temizliklerde tercih edilebilir. Toz halinde bir formül olduğundan suya karıştırılarak kullanılır. Havaya yayılan kokusu nedeniyle solunmaması önemlidir. Çamaşır makinesinde kullanılacağı zaman deterjan gözüne eklenir ve kısa program ile sodayla yıkanır. Sonrasında deterjan eklenerek üstüne deterjanla yıkanmalıdır. Çamaşır makinesine soda eklenirken ılık su ile yumuşatarak eklenmelidir. Böylece soğuk su ile karışan sodanın donması önlenir. Perde, battaniye, yorgan gibi yıkamalarda küvete doldurulan ılık su ile soda karıştırılarak kirli eşyaların suda bastırılarak kirinin çıkartılması sağlanır. Çok kirlenen su temizlenir ve bir daha ılık su ile eşyanın iyice durulanması sağlanır. Eşyanın sodalı kalmaması kontrol edilir. El ile dokunulduğunda kayganlık hissi oluşturulmamalıdır.

Çamaşır Sodası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su ile karışımı etrafa kötü koyu yaydığından ortam iyi bir şekilde havalandırılmalıdır. Uygulama başlamadan pencerelerin açılması önerilir. Kimyasal karışım olduğundan tahriş edici özelliktedir. Direkt cilt ile teması olduğunda zarar verebilir. Bu nedenle kimyasal karşı dayanıklı eldivenler ile kullanımı önemlidir.

http://korumatemizlik.com.tr/urunlerimiz/soda-plus/

Reviews

  • 9
  • 10
  • 10
  • 9
  • 9
  • 9.4

    Score

User Rating: 0 ( 0 Votes )


Yönetici


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi