Oyun ve teknoloji haberleri

58

Bu seneki teknoloji haberlerinde beklenilen yeri bulamasa da Electronic Entertainment Expo gösteriyor ki oyun sektörüne yönelik teknolojiler büyük bir hızla gelişmeye ve daha heyecanlı hale gelmeye devam ediyor. Oyun sevdalıları olarak hepimiz oyunları yaşattıkları heyecan ve rahatlama sebebiyle, günümüzde eriştiği noktada sevmekteyiz. Bunun oyunların Expo’da da örnekleri görüldüğü gibi bazı oyun teknolojileri o kadar gelişmiş ki, yeni nesil oyunların türemesine artık çok kısa bir zaman kalmış diyebiliriz. Oyun haberlerini ve teknoloji haberlerini günlük takip eden bireyleri bile şaşırtacak gelişmeler bir anda gerçekleşiyor oyun sektöründe.

 

Teknoloji haberlerine çarpıcı bir gelişme olarak yansıyan gelişmelerden biri yine bu fuarda görücüye çıkan Sony şirketinin Morpheus projesi oldu. Bu kapsamda sunulan oyun kiti bir başlık seti diyebiliriz kısaca. Bu başlık sayesinde halihazırda 1080p çözünürlükte 90 derece görüş açısıyla demoları inceleyebiliyorsunuz. İlk olarak bu projeyi oyun haberleri kapsamında Game Developers Confrence’da, Mart ayında duymuş ve sizi bir çelik kafesle su altında bir köpekbalığı ile baş başa bırakan demoyu tanımıştık.

 

Oyun haberleri bağlamında düşünürsek bu eğlence fuarında mobil uygulamalar ve bulut sisteminin kullanılmasıyla geliştirilen 20.000 kişiye aynı dans yarışmasında mücadele etme fırsatı veren Ubisoft’un Just Dance uygulaması da dikkat çeken fuar unsurlarından biriydi. Oyun prensip olarak web bağlantılı bir veri tabanından sizin bilgisayarınıza ya da televizyonunuza akıllı telefon aracılığıyla sunulacak hareketler ve yine telefonunuzun sensörleri sayesinde hareketlerinizi algılayarak puanlar kazanmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmış ve bu yönüyle teknoloji haberlerini de yakından ilgilendirdiğini söylemek mümkün.

 

Sonuç olarak, 2000’lerin özellikle ilk 10 yılından sonra müthiş  bir ivmeyle gelişen oyun teknolojileri bazen insanlara gerçek hayattan daha gerçek hazlar yaşatacak konuma gelmek üzere diyebiliriz.

 

 

 Yönetici


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri