Anket: Android Kullanmaya Hangi Sürümle Başladınız?

290

Google ’ın mobil işletim sistemi Andorid, aynı zamanda en çok kullanılan işletim sistemi oldu. Takriben 10 yıldır hayatımızda olan sistem, bu güne dek 9 bambaşka sürümle sunuldu.

5 Kasım 2007 ’de hayatımıza giren Android ’in doğum günü gerçekten fazla karmaşıktır. Dönemine kıyasla ileri seviye ekosistem olan yazılım, milyonlarca insana sunulmadan önce sayısız teste alt tutuldu. Ancak otoriteler, onun doğum gününü halka açıldığı gün olarak düşünürler. Bu yüzden 5 Kasım günü teknoloji dünyası için anlamlıdır. 

Uzun bir hat çerçevesinden on yıldır farklı alanlara yönlendirilmiş Android sürümleri görüyoruz. her biri, Google kadar seçilen ve adeta tüm dünya kültürleri göre bilinen tatlı yiyeceklerin isimlerini alıyor.

1.6 Donut ile başlayan süreçte birkaç tatlıyı geçerek 8.0 Oreo ’ya değin geldik. Hatta önümüzdeki yıl sunulması beklenen 9.0 sürümünü de konuşmaya başladık. Sürüm isimlerinin baş harfinde alfabetik sırayı takip eden Google, P harfi ile başlayan bir tatlı adı düşünüyor olmalı. 

Bundan Böyle yapay zekanın ve yapay zeka birimlerine sahip işlemcilerin de desteğini alacak Android ailesi, gün geçtikçe daha zinde bir sistem haline gelecek ve daha gelişmiş işlemler gerektiren görevleri destekleyecek.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir