iPhone kullanıcıları bu mesaja dikkat!

86

Son birkaç yıldır, iPhone kullanıcılarını kasıt bölge kimlik avı saldırıları giderek artmaya başladı. Kullanıcılar ve hackerlar arasındaki sonsuz savaş, kedi-fare oyununa döndü. Kullanıcılar sahte iletiler konusunda daha özenli ayla geldikçe, siber suçlular daha inandırıcı e-posta ve mesajlar göndermeye başladılar

iOS için Google Maps güncelleniyor!

Google’ın Pixel XL modeli akıllı telefonunu kullananlara gönderilen bir güncellemenin gerçekte…

Sahte metin mesajına dikkat!

Reddit Forumlarında yer alan bir konuya tarafından bazı iPhone kullanıcılarının Apple’ın kimliğinin geçici olarak devre dışı bırakıldığını belirten metin mesajları aldıkları ortaya çıktı. Mesaj, kullanıcıların bir bağlantıyı ziyaret ederek iCloud hesaplarına ulaşabileceklerini belirtiyor.

Mesaj ile birlikte gelen bağlantıya tıklandığında kullanıcılar kredi kartı bilgilerini girebilecekleri bir sayfaya yönlendiriliyor. Kart bilgileri girildiğinde hackerler bütün bilgileri kopyalamış oluyor. Kullanıcıların bu tarz mesajlara haysiyet etmemeleri gerekiyor. Çünkü Apple, kullanıcılara bu stil mesajlar göndermiyor.

17-04/21/sahte-apple-sitesi-552x540.jpeg

Gelen bu mesaj geçen sene İngiltere’de yaşanan bir kimlik avı girişimi ile benzerlik taşıyor. Orada, kullanıcılara Apple kimliğinin süresinin dolacağını belirten dolandırıcılar, bu işlemi durdurmak için kullanıcıları Apple’ın web sitesine benzer bir sayfaya yönlendirmişlerdi.

:: Bu tarz bir üçkâğıt girişimi ile karşılaştığınız mı?

 

Bizimtek
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri