Samsung yeni 10nm’lik çipsetlere geçiş yapıyor!

82

Samsung’dan bugün yapılan duyuruyla birlikte ikinci nesil 10nm çipsetlerin üretimine başlandığı ve fazla kısa sürede üretim kapasitesinin çarçabuk artırılacağı belirtildi.

Nokia modelleri Türkiye’ye geliyor!

Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi ile akıllı telefon pazarına önemli bir dönüş yapan…

Low Power Plus nedir?

Derhal zeki telefonlarda kullanılan ve hatta Samsung’un Galaxy S8 serisine de can veren Snapdragon 835 ve Exynos 8895 işlemcileri, Samsung’un bir önceki nesil 10nm LPE çipsetleriyle üretiliyordu. LPE takısının Low Power Early olduğunu da belirtelim.

İkinci nesil işlemciler ise Low Power Plus olarak adlandırılıyor ve işlemcideki gelişmeler yüzde 10’a dek performans artışı ile birlikte yüzde 15’e kadar azaltılmış zor tüketimi anlamına geliyor.

Yeni üretilen LPP çipsetleri çok kısa süre içerisinde Snapdragon 835 ve Exynos 8895 modellerinde de kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor. Bunun aynı bir örneğini daha önce Galaxy S6 ve Galaxy S7 modellerinde de görmüştük.

:: Samsung’un yeni çipsetlerinden beklentilerini neler?

Bizimtek
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri