18 sene daha sonra Dreamcast’e oyun portlandı

71


2002 senesinde Sega, konsol yapımını adamakıllı bıraktığını ve sadece oyun yapımına devam edeceğini açıklamıştı. Saturn’de yaşadıkları krizden sonradan, üstüne Dreamcast’in başarısız olmasından dolayı piyasadan çekilmek zorunda kalmış ve çok eskiden düşmanı olduğu Nintendo dahil, piyasadaki tüm konsollara oyun üretmeye başlamıştı.

Fakat Dreamcast’teki büyük potansiyeli görebilen retro tayfaları, Dreamcast platformuna halen oyun yapmayı sürdürüyorlar. Hatta Dreamcast’te oldukça popüler olan Phantasy Star Online’ın çevrimiçi topluluğu bile mevcut.

Sega’nın Dreamcast’teki sorunu, PS2’nin popülerliği ile beraber korsana yenik düşmekti. Yani istediğiniz CD’ye yazılan herhangi bir oyun, sorunsuz bir şekilde çalışabiliyordu. Tabii buradaki açıklığı bulan oyuncular Dreamcast için oyun geliştirmeye ve ayriyetten konsol için çıkarılmamış oyunları portlamaya başladılar. Gelecek ay içinde Dreamcast’e portu bulunacak Breakers adlı 2 boyutlu dövüş oyunu, 18 sene aradan sonradan Dreamcast’te yerini alacak. Breakers, 1990’ların arcade salonların az bilinen ama gerçi kendine ait bir kitlesi olan bir yapımdı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi