18 yıllık Dreamcast için yeni oyun yapıldı

52


2002 senesinde Sega, konsol yapımını iyice bıraktığını ve yalnızca oyun yapımına devam edeceğini açıklamıştı. Saturn’de yaşadıkları krizden daha sonra, üstüne Dreamcast’in başarısız olmasından nedeniyle piyasadan çekilmek zorunda kalmış ve çok eskiden düşmanı olduğu Nintendo dahil, piyasadaki tüm konsollara oyun üretmeye başlamıştı.

Fakat Dreamcast’teki büyük potansiyeli görebilen retro tayfaları, Dreamcast platformuna halen oyun yapmayı sürdürüyorlar. Hatta Dreamcast’te oldukça popüler olan Phantasy Star Online’ın çevrimiçi topluluğu bile mevcut.

Sega’nın Dreamcast’teki sorunu, korsana yenik düşmekti. Yani istediğiniz CD’ye yazılan herhangi bir oyun, sorunsuz bir şekilde çalışabiliyordu. Tabii buradaki açıklığı bulan oyuncular Dreamcast için oyun geliştirmeye başladılar. Gelecek ay çıkacak Breakers adlı 2 boyutlu dövüş oyunu, 1990’ların arcade salonlarında oynadığınız dövüş oyunlarının stilinde olacak ve yalnızca Dreamcast’e özel olarak satışa sunulacak.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri