Aleyna Tilki’nin şarkısı Cevapsız Çınlama niçin Youtube’dan telif yedi? – Müzik

47

Bildiğiniz gibi geçen günlerde Çağatay Akman’ın Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı ANNA RF grubu göre telif yemiş ve Youtube üzerinden yayından kaldırılmıştı. Daha bu olayın izleri geçmemiş iken bir acayip şart da Aleyna Tilki’nin Cevapsız Çınlama şarkısı için yaşandı. Zira şarkıyı kulak vermek için Youtube’a giren Tilki’nin hayranları, şarkının telif yemesinden nedeniyle yayından kaldırıldığını fark etti. Fakat işin ilginç tarafı ise şarkıya telif atan yine Aleyna Tilki olarak gözüküyordu. Haliyle bu da insan kendi kendine telif mi atar sorusunu akıllara getirdi. Özellikle sosyal medyada büyük ses getiren bu olayın arkasından ise Aleyna Tilki’nin yapımcı şirketi Netd Müzik’in tabi olduğu DMC’den geldi. DMC yapım şirketinin Genel Müdürü Samsun Demir, resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınladı. Meşhur yapımcıya göre üçüncü şahıs bir birey kendini Youtube’a Aleyna Tilki olarak tanıttı ve şarkının kendisinin olduğunu söyleyerek yayından kaldırttı. Yani birisi meşhur şarkıcı Aleyna Tilki’nin kimliğine bürünmüş ve sahte telif atmış. DMC’nin Genel Müdürü’nün söylediğine tarafından bu kişinin bulunması için yasal başvurular yapılacak ve bu kişi bulunduktan sonradan şarkının üzerindeki telifin kalkması için Youtube ile iletişime geçilecek.

 Bu açıklamanın ardındaki ise Aleyna Tilki kendi Twitter hesabından diğer bir izah etme yaptı. Tilki yaptığı açıklamasında, kendi kendime telif atmayacağını ve birisinin onun kimliğine büründüğünü söyledi. Bu olayı kim gerçekleştirdi bilinmiyor ama Youtube’un bu kadar akılsızca yapılan olması natürel oysa manâlı bir konu. Zira o süre kendini ünlü biri olarak tanıtan cümbür cemaat istediği kişinin videosunu yayından kaldırtabilir. Bakalım Youtube cephesinden bu telif olaylarıyla ilgili bir açıklama gelecek mi bekleyip göreceğiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri