Call of Duty: WWII’nin çoklu oyuncu mod’unda Nazi sembolü olmayacak

40


FPS dünyasının en köklü serilerinden biri olan Call of Duty, son yıllarda durmadan gelecek temasını işler olmuş, bu da oyuncular ve serinin hayranlarında önemli tepkilere niçin olmuştu. Gelecek temasından sıkılan ve modern zaman yoksa 2. Dünya Savaşına dönmek isteyen oyuncular da, Sledgehammer Games tarafından geliştirilen Call of Duty: WWII ile beklediğini bulacak gibi gözüküyor.

Bugün ise 2. Dünya Savaşının tartışılan konularından biri olan Swastika sembolü, yani Gamalı Haç’ın Call of Duty: WWII içerisinde bulunup bulunmayacağı ile ilgili manâlı bir izah etme geldi. Sledgehammer Games’ten yapılan açıklamaya kadar Swastika, oyunun hikaye kısmında bulunacak, oysa oyunun çoklu oyuncu kısmında olmayacak. Oyunun çoklu oyuncu kısmında çoğu oyuncunun Alman tarafında da oynamak zorunda kalacağını ve Swastika gibi milyonlarca insanın ölümüne sebep olan bir grubun simgesinin, bir takım oyuncuları oyuncuları incitebileceğini belirten Sledgehammer, haklı görünüyor.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri