Dota 2’nin dereceli maçlarına telefonla gireceksiniz

109


Online oyunlarda bilhassa dereceli maçların yeri epeyce manâlı bildiğiniz gibi. Aylarca uğraştığınız ve üst liglere yükselmeye çalıştığınız oyunlarda kasıtlı olarak yapılan hatalar ya da küfürleşmeler, öteki oyuncular ile anlaşamama gibi birçok problemle karşılaşabiliyoruz. Kısacası online oyunlarda ve moba türünde Toxic kitle oldukça artı.

Tabi firmaların bu kitleyi aza indirgemek için bazı yöntemlere başvurduğunu da zaman zaman görüyoruz. İşte Valve bu bağlamda oldukça önemli bir karara imza attı ve oyunculara telefon gerekliliği getirmeye hazırlanıyor.

Önümüzdeki ay yayınlanacak olan Dota 2 güncellemesi ile birlikte dereceli maçlara girmek için sisteme telefonunuz ile tescil olmanız gerekiyor. Kullanılacak olan bu sistem ile birlikte özellikle dereceli maçlarda birdenbire artı hesap ya da troll hesap gibi kullanımların da önüne geçilecek. Hem yeni hesap açmakta zorlaşacağı için olasılıkla oyuncular fevri söylemlerden de kaçınmış olacak.

Açıkçası Dota 2 için epeyce iyi bir sistem olduğunu düşünüyorum. En azından dereceli maçlarda öteki online oyunlara da aynı yöntemler getirilebilir. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi