Facebook’a gelen LGBT emojisi çok kullanılan emojiler arasına girdi

65


Facebook bildiğiniz gibi özel günlerde bambaşka emojiler getiriyor oysa en son örneğini anneler gününde gördük. LGBT haftası geliyor iken Facebook’dan böyle bir emoji geleceği zaten az çok varsayım ediliyordu. Ayrı cinsel tercihlere sahip insanların oluşturduğu LGBT iftihar haftası bildiğiniz gibi 28 Haziran 1969’da yaşanan Stonewall Ayaklanması’nı her sene şereflendirmek adına 22-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor. Dünya genelinde eğlencelerle kutlanan bu onur haftasını yeniden Facebook anlamsız geçmedi ve Pride yani Övünç adı verilen bir gökkuşağı emojisi yani LGBT Onur Haftası Emojisi getirdi. Ama natürel ki bu emoji herkese açık değil.

Zira Facebook bu emojiyi bünyesindeki LGBT bireyleri için getirdiğini ve bundan dolayı da bu emojiyi yalnızca LGBT@Facebook devlete ait sayfasını beğenenlerin kullanabileceğini söyledi. Oysa kısa sürede milyonlarca insana ulaşan sayfa ve emoji, Facebook’un sonra gelen emojiler aralarında en fazla emojilerden bir her birine oldu. Öbür emoji ve şekillerle zaten LGBT’ye bütün destek verdiği bilinen Facebook, söylenene tarafından LGBT emojisini önümüzdeki günlerde sürekli kullanılan emoji haline getirmek istiyormuş. Bakalım Facebook ilerleyen tarihlerde daha ayrı emojiler getirecek mi bekleyip göreceğiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri