Faker, League of Legends oynayarak toplam 1 milyon dolardan pozitif kazanan ilk oyuncu oldu

62


MOBA denildiğinde illaki akla doğrudan doğruya League of Legends ve Dota geliyordur. Ancak bilhassa ülkemize sağlam yatırımlar yapan Riot Games’den nedeniyle biz Türk oyuncuları için LoL bir adım daha önde. Dünya genelinde ve ülkemizde gerçekleştirdiği büyük turnuvalarla da adından sıkça söz ettiren Riot Games,  ülkemiz ve dünya esporunun gelişmesi konusunda büyük katkı yapıyor. koskocoman rakamların ödül olarak verildiği espor turnuvalarından birincil defa bir oyuncu 1 milyon dolardan fazla kazandı ve 1 milyon dolar barajını aşarak adını espor tarihine yazdırdı. Tabii ama bu oyuncu milyonlarca hayranı yer alan Güney Koreli orta antre oyuncusu Lee ”Faker” Sang Hyeok’dan başkası değil.

Dünyaca meşhur espor portalı olan Esports Earnings’in yayımladığı rapora göre ünlü oyuncu kariyeri baştan başa tam 35 büyük turnuvaya katıldı ve yaşının henüz 21 olmasına karşın toplam olarak 1,04 milyon dolar para kazandı. Bu yaşta bu para aslında çok büyük bir galibiyet diyebilirsiniz fakat espor tarihinde daha fazla şampiyon oyuncular mevcut. Örneğin hemen şimdi 18 yaşında olmasına karşın Sumail Hassan adlı oyuncu Dota 2 oynayarak turnuvalardan toplam 2,5 milyon dolar para kazandı ki bu oyuncu Dota 2’den en çok para kazanan 3. oyuncu. Ancak Faker’ın ilk olmasının özelliği tabii oysa League of Legends oynayarak bu parayı kazanması. Ama yayımlanan rapora kadar espor sektörü şipşak gelişmeye ve büyümeye devam ediyor işte bu yüzden Faker’a rakip oyuncular yakında ortaya çıkacaktır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri