Game of Thrones’da Azor Ahai kim olacak?

44


Öncelikle yeniden uyaralım. Haberimizin devamında Game of Thrones adlı dizi ile alakalı oldukça bol sürpriz kaçıran (SPOİLER) yer almaktadır. Lütfen bunu göz önünde bulundurarak haberimizi okumaya devam edin.

HBO kanalının büyük ses getiren dizisi Game of Thrones, bildiğiniz gibi bundan böyle büyük sona dürüst yaklaşıyor. Ancak dizinin fanatikleri sabırsız oldukları için internette defalarca bir araya gelerek dizinin sonu ile alakalı teoriler üretiyorlar. Hatta bildiğiniz gibi dizide Jaime Lannister karakterine yaşam veren meşhur aktör Nikolaj Coster-Waldau yaptığı bir açıklamasında bu teorilerden birinin doğru olduğunu söylemişti. Ama natürel ancak hangi teorinin dürüst olduğu bilinmiyordu. Ta ki bugüne kadar. Çünkü ortaya atılan yeni bir teoriye kadar Azarlama Ahai’nin gelişi ile dizinin sonu bağlantılı. Normalde dizinin fanatikleri Azarlama Ahai olarak Jon Snow’un, Daenerys ve Tyrion dahil herkesin üzerinden teoriler kurmuşlardı. Ama bu yeni teori, hepsini çürütüyor. Çünkü ortaya atılan yeni teoriye kadar Azarlama Ahai, Jon Snow ve Daenerys”in yeni doğacak çocuğu olacak. Bildiğiniz gibi Valkyrie dili ile yazılan efsaneye göre her yerde yükselecek olan Azar Ahai, bir prens olarak doğacak.

Acilen diyebilirsiniz Jon ve Daenerys’in çocuğu ve prens ne ilgi diye. Ama hatırlarsanız bir haber yapmış ve dizinin nasıl biteceğine dahil birkaç teori yazmıştım. O teorilerden birisi de Jon Snow ile Daenerys ilişki yaşayacaklar ve beraber demir tahta yürüye yürüye tahtın sahibi olacaklar. Lakin Jon bir White Walker savaşında ve Daenerys ise doğum sırasında ölecek. Artan prens ise hem demir tahtın sahibi olacak hem de müjdelenen Azar Ahai olacak ve babasını da öldüren White Walker’ları ayrıntılarıyla temizleyecek. Bu Vesile Ile yapımcılar tüm teorileri çürütmüş ve bir zıt köşe yapmış olacaklar. Hatta pek fakat Jon Snow’u öldüren White Walker’lar bile Azar Ahai’yi öldürdük diye seveneceklermiş. Fakat reel çok daha sonra ortaya çıkacakmış.

Bu teorinin dürüst olabileceğini savunan dizi fanatikleri ise epeyce pozitif. Lakin böylece ama fanatiklere kadar HBO, bu konuyu yani Jon Snow ve Daenerys’den olma prensin hayatını ve White Walker’ları arıtma macerasını ise spin-off’da (yan dizi) bizlere gösterecek. Sizce de bu kuram dürüst olabilir mi? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri