Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı telif yedi ve yayından kaldırıldı!

38


Son zamanlarda epeyce dinlenilen ve sosyal medya aracılığı ile milyonlarca insana yayılan Çağatay Akman’ın şarkısı Gece Gölgenin Rahatına Bak için çoğu söylenti ortaya çıkmıştı. Zira meydana çıkan söylentilere göre Çağatay Akman şarkıyı diğer yerden (ç)almış ve bazı değişikliklerle piyasaya sürmüştü. Ama bu söylentilere rağmen meşhur şarkıcı epeyce popüler olmuş ve konserler vermeye başlamıştı. Ama görünen o oysa bu söylentiler nafile değilmiş. Çünkü ünlü şarkı Youtube kadar telif sebebiyle yayından kaldırıldı.

Zira söylenene kadar ünlü müzisyen grup olan Anna RF göre yapılan telif başvurusu, Youtube’un uzun araştırmalarından daha sonra olumlu sonuçlandı ve bundan nedeniyle da Youtube direkt olarak Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısını telif hakkından nedeniyle yayından kaldırdı. Youtube üzerinden şarkıyı dinlemek istediğinizde doğrudan doğruya telif hakkı bildirgesi ile karşılaşıyorsunuz. Sizce de aslında Anna RF  grubunun Jump adlı şarkısı ile büyük benzerlik gösteren Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının telif hakkından kaldırılması doğru mu? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

bu arada unutmadan belirtelim. Şarkının telif yemesine sebep olan şarkı bu;

Karar sizin.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri