HBO, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor!

66


Bilhassa yayınladığı Game of Thrones dizisi ile dünyanın en çok izlenen kanalları aralarında yer alan HBO kanalı, söylentilere kadar çok büyük bir yatırımla ülkemize gelmek için gün sayıyor. Bildiğiniz gibi öncelikle dijital film ve dizi platformu Netflix ülkemize antre yapmış ve derhal arkasından ise BluTV ve PuhuTV dijital platformlar kurulmuştu. Artık ülkemizde de internete taşınan diziler, çoğu şirketi de harekete geçirmişti. İnternet üzerinden yayınlanan diziler şu başlıca dek oldukça güzel bir galibiyet grafiği yakaladı oysa artık meşhur yönetmen Onur Ünlü de Görünen Adam ismi bir internet dizisi çekmeye başladı. Hâl böyle olunca tabii ancak herkes çoktan pastadan büyük dilimi alabilmek adına yarışa girdi. Bu yarışa girenlerden birisi de HBO kanalı.

Servis edilen bir habere göre kanal, HBO Go adında dijital bir yayıncılık ile beraber ülkemiz pazarına girecek. Ancak bir öteki söylentiler ise HBO, Doğuş Yayınlama Grubu ile beraber partnerlik imzalayarak olağan bambaşka bir televizyon kanalı olarak hizmet verecek. Fakat şöyle bir şey var ki HBO, yayınladığı bütün içerikleri dünya ile aynı anda ülkemizde de yayınlamak istiyormuş. Yani şayet bir tv kanalı olursa kesinlikle yayınlanacak içerikler RTÜK’e takılacaktır.

İşte bundan nedeniyle da yani RTÜK’den etkilenmemek için de şirket HBO Go adında bir dijital platform oluşturacak ve içeriklerini orada paylaşacak. Hatta iddialara tarafından kanal ülkemiz pazarına sağlam adımlarla girmek için yerli dizi bile yapmayı düşünüyormuş ve bu yapılacak yerli dizi Amerika’da da yayınlanacakmış. Bakalım HBO’nun ülkemiz adına nasıl planları var bekleyip göreceğiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri