Intel 8. cins işlemcileri önceki nesle oranla ne kadar performanslı?

43


Computex fuarıyla birlikte duyurulan yeni cins Intel işlemciler ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bu senenin ilk çeyreğinde raflardaki yerini alan 7. nesle tarafından, 8. cins Core i7 işlemciler yüzde 30 daha zinde olacak. Geçtiğimiz sene DDR4 belleklere geçiş yaptığımız 6. cins işlemcilerden sonra piyasaya sürülen 7. nesiller hatırlayacağınız üzere yüzde 15 daha performanslıydı. Aradaki yüzdelik kısmın bu dek düşük olmasına rağmen tek çekirdek performansında adeta devrim yaratan 7700K’dan yüzde 30 daha yüksek performanslı bir işlemciyi dikkate almak bile bizleri heyecanladırıyor.

14 nanometre üretim teknolojisi ile satışa sunulacak olan 8. tür işlemci ailesi ile ilgili şu an için öyle pozitif bilgi olmasa da 2017 yılı içerisinde satışa sunulması bekleniyor. 12 gün sonra Intel tarafından gerçekleştirilecek olan PC Gaming Show etkinliğinde resmen daha çok ayrıntının ortaya çıkması bekleniyor. Bakalım Intel yeni tür Core işlemciler ile AMD’nin Ryzen işlemcileri gibi ses getirebilecek mi?
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri