League of Legends Türkiye sunucuları artık ülkemizde

139


League of Legendsın Türkiye sunucusu açıldığından beri ayrıca oyun ayrıca de e-spor anlamında ülkemizde oldukça başarılı işlere imza atıldı. Buna karşın istemci açıldığından beri yapılan en büyük taleplerden birisi de oyunun sunucularının ülkemize taşınmasıydı. İşte bütün butalepler ve uzun süren bir egzersiz sonrası Riot Games’in Türkiye ofisi beklenen açıklamayı yaptı.

Oyunun devlete ait sosyal medya hesaplarında Türkiye sunucularının artık ülkemizde faliyet göstereceği açıklandı. Bu çalışmanın en büyük hedeflerinden birisi de yan ki oyundaki ping sürelerini düşürerek en düşük seviyeye getirebilmek. Konu ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Riot Games Türkiye ofisinin açıldığı birincil günden beri keza sizin keza de bizim aklımızda olan bir sorudur bu. Riot Games ’in Türkiye Sunucusu olması seslenmek maddi bir teçhizat yok, oyuncuların League of Legends ’ı Türkçe oynaması ve Türkçe takviye almasını karşılamak anlamına geliyordu bizim için. Oyunların yüklenmesini ve oyuncuların birbirini bulmasını sağlayan altyapı düne kadar Avrupa ’daydı, bugünden itibaren ise İstanbul ’da.

Oyundaki ping değeri, altında ayrıntılarını bulabileceğiniz uzunca bir altyapı yatırımının gerisinde, şimdiye değin alışılmış olduğumuzun hissedilir derecede altında olacak. Bu şart her birimizi birer Faker yapmıyor ola ki fakat yeteneği oyuna yansıtma noktasında mesafeye dayalı bedensel kısıtlamaları ortadan kaldırmış oluyor.

Ekipmanın kendisini ilk günden Türkiye ’ye koymak hiç mi aklımıza gelmedi ya da çok mu zordu? Tabii fakat geldi ama bu, altyapısal olarak belli adımları atmadan gerçekleşmesi olası olmayan bir yatırımdı.”
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir