NASA, dünyamıza fazla benzeyen 10 gezegen daha bulduğunu açıkladı!

49


Bildiğiniz gibi bundan böyle insanoğlu dünyayı çok artı kullanıp sömürdüğü için (kişisel tenkit) hayat olabilecek bambaşka gezegenleri aramaya başlamıştı. Özellikle uzay konusunda koskocoman araştırmalara imza atan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, büyüyen teknoloji baştan sona az kalsın güneş sistemimizin dışına gidecek kapasiteye geldi. Geliştirilen özel devasa teleskoplarla da araştırmaların yapıldığı şu günümüzde, ortaya ilginç bir haber atıldı. Zira söylenene kadar NASA’nın yaklaşık olarak göz bebeği olan Kepler adlı teleskop, yeni 219 tane gezegen keşfetmiş. Bu birazcık adi gelebilira ama işin ilginç tarafı, yer alan bu 219 gezegeni NASA, ”potensiyel dünya” olarak adlandırdı. Yani keşfedilen bu gezegenlerde hayat olabilir.

Keza belirlenen bu gezegenlerden 10 tanesini ”rocky planet” olarak yani tıpatıp dünyamız gibi bu gezegenlerde de kayalar ve taşların olduğu açıklanmış. Bu da tabii ama bu 10 gezegende hayat olabileceği olasılığını diğer gezegenlere göre ikiye katlıyor. NASA’nın bu açıklamasının gerisinde tabii ancak akıllara acaba galakside kaç tane ”dünya” var sorusunu getirdi. Zira bildiğiniz gibi NASA geçtiğimiz tarihlerde de bol miktarda dünyamıza benzeyen gezegenleri keşfettiğini açıklamıştı. Galakside kaç tane dünya var bilmiyorum lakin dünyamıza eş gezegenlerin keşfedilmesi gün geçtikçe daha da artacağına eminim. Zira bana kadar her saniye genişleyen bu evrende kesinlikle yalnız değiliz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri