Neogaf kapanabilir! Site sahibi cinsel istismar ile suçlanıyor!

66

Yıllara meydan okuyan platformlardan birisi de oyun tarafında şüphesiz Neogaf olmuştur. Konu dışı bölümü olsa da genel odağı oyunlar olan ve öteki forumlar gibi oyuncuları başlıklar arasında boğmayan Neogaf‘ı bu günlerde engebeli bir süreç bekliyor. Gelen raporlara göre site sahibi cinsel istismar suçlaması ile aleyhinde karşıya.

En büyük oyun forumlarından biri olan Neogaf kapanabilir

Sitenin sahibi olan Tyler “Evilore” Malka‘ya yöneltilen bu iddialar sonucunda site bakıma küskün durumda. Kapanmadan önce forum içerisinde açılan başlıklara ve forumun en kıdemli üyelerinin sosyal medya üzerinde yaptıkları açıklamalara bakacak olursak bu bakım normal bir bakımmış gibi gözükmüyor.  Dahası sitenin bir takım moderatörleri de forum yönetimini bırakacaklarını açıklamış durumda. Öteki yanlamasına Twitter üzerinden yapılan bazı direktifler Malka’nın daha önce de aynı suçlamalar ile karşısında karşıya kaldığına sinyâl ediyor. Site kapanmadan anında önce “Believe” olan sloganı “Believe Women” olarak değiştirilmişti.

Son dönemde tıpatıp Weinstein film şirketinde olduğu gibi ünlü işyeri ve sitelerde aynı haberler görmeye başladık. Neogaf’ın akibeti şu lahza için belli yok ama bu iddialar içten çıkarsa forumun topluluğu olasılıkla siteden elini ayağını çekebilir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir