RDR 2’nin askıya alma haberi firmanın hisselerini düşürdü

49


Bilhassa büyük firmaların oyun duyuruları ya da açıklamaları işyeri değerine de büyük oranda etki ediyor. Bu durumun bambaşka örnekleri ile daha önce karşılaşmıştık. Yapılan yeni bir duyuru firma hisselerini büyük oranda arttırdığı gibi olumsuz duyurularda ise tam tersi bir durum ile karşılaşabiliyoruz. İşte bunun son örneğini de Red Dead Redemption 2’nin erteleme haberinde gördük.

Inkar Dead Redempiton 2’nin yeni ekran görüntüleri ile birlikte dün akşam saatlerinde 2018’in İlkbahar aylarına ertelendiği duyuruldu. Bu ertelenme haberinin TakeTwo firmasının hisselerine büyük oranda tesir ettiği de görüldü. Ertelenme haberi öncesi borsa değeri 69.04$ olan TakeTwo firmasının değeri, ertelenme ardından ise takriben %9’luk bir düşüş ile 63.00$’a gerilemiş.

Ertelenme haberi borsanın kapatılmasından 5 dakika daha sonra yapılsa da firmanın bedel yine de bu düşüş gözlenmiş durumda. Zaten duyurunun zamanı da muhtemelen borsadaki düşüşten nedeniyle tasarlanmış. Yani borsa açıkken yapılacak bir bildiri firma hisselerine daha büyük bir şekilde yansıyabilirdi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri