Sony, E3 2017’de yeni bir el konsolu tanıtabilir

84


Konsol denilince akla direkt şüphesiz oysa Sony geliyor. Zira şu anda konsol piyasasını büyük oranda domine eden şirket, görünen o fakat en büyük kazanç kapısı olan konsol piyasasını kolay kolay bırakmayacak. E3 2017 fuarında özel bir konferansa hazırlanan şirketin yeni bir konsol tanıtacağı konuşuluyordu oysa sonunda şirketin ne tanıtacağı belli oldu. Söylenene göre şirket, Playstation’ın geliştirici ekibi kadar geliştirilen yeni bir el konsolu duyuracak. Bildiğiniz gibi Nintendo firması yakın bir geçmişte Nintendo Switch konsolunu piyasaya sürmüş ve iyi bir rakam elde etmişti. Söylenene tarafından Sony de piyasayı kızıştırmak ve rakiplerinden biri olan Nintendo firması ile olan yarışını sürdürmek için böyle bir radikal karar almış. Çin’de bulunan bir oyun portal sitesini özel etkinliğe misafir etme eden Playstation Çin ekibi, davetiyede yeni bir konsolun duyurulacağını ve bu konsolun PSP 3 adında olacağını belirtmiş.

Ancak natürel ki konsol oyuncularının bazıları bu durumdan memnın değil. Çünkü oyunculara tarafından şirket çok yakın tarihler aralarında konsollar çıkarıyor ki bu da haliyle biz oyuncuları etkiliyor. Çünkü bildiğiniz gibi ortalıkta dolanan söylentilere kadar Sony, Playstation 5’in üretimine 1-2 sene içerisinde başlayacak. Hemen hâl böyle olunca natürel fakat Playstation oyuncuları biraz sitem ediyorlar. Bakalım Sony, Nintendo’ya ve Microsoft’a nasıl konsollarla cevap verecek ilgiyle bekleyip göreceğiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri