T.C. Maliye Bakanlığı, Google’a acımadı ve 300 milyon TL cinayet kesti

55


Bildiğiniz gibi Rekabetçi Kurulu dahil birçok resmi kurum kadar mercek aşağıda tutulan dev arama motoru Google, bazı çakallıklarından nedeniyle ufak tefek cezalara çarptırılmıştı. Fakat görünen o ki şirket hâlâ akıllanmamış. Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı’na tabi devlete ait ekipler Google Türkiye ekibine deyim yerindeyse sürpriz bir dominant düzenleyerek şirketin her yerini aradılar ve buldukları aleyhinde az kalsın şoke oldular. Çünkü bulunan belgelere tarafından Google, Türkiye’deki aidat yükümlülüğüne uymamak için bazı dolaplar çevirmiş ve devlete ait faturalarını İrlanda üzerinden keserek aidat ödemekten sıyrılmaya çalışmış.

Reklam faturalarını İrlanda üzerinden kesen Google, bir nevi ücret kaçaklığı yapmış. Olaya hemen el koyan devlete ait maliye ekipleri ise şirketin deyim yerindeyse göz yaşına bakmadı ve dudak uçuklatan bir sayı canice kesti. Bakanlık tarafından Google’a tam 300 milyon TL vergi kaçakçılığı cezası kesildi. Neye uğradığını şaşıran Google ise suçunu kabul etmiş olacak ki söylenene tarafından cezayı hiç itiraz etmeden ödedi. Bildiğiniz gibi Google daha önce de ücret cezasına çarptırılmış oysa ödenti affı yasasından yararlanarak kesilen cezanın birazını ödemişti. Yani yine paçayı kurtarmıştı oysa bu sefer çekirge tekrar zıplamadı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri