Türk oyunu Voidrunner’ın çıkış tarihi yeni video ile duyuruldu

55


Ülkemizde oyun geliştirmeleri açısından manâlı yapımlar ile karşılaşmaya başladık. Her ne değin çoğu oyun birbirine benzese de bu kulvardan sıyrılan ve bambaşka bir yolda ilerleyen oyunlar da karşımıza çıkıyor. işte bu oyunlardan birisi de uzun süredir geliştirilen Voidrunner.

RealityArts stüdyosu tarafından geliştirilen oyun Unreal Engine 4 grafik motorunu kullanıyor. çevrimiçi özelliklerine de sahip olan oyunda ayrıca VR desteği de bulunmakta. Oyuncuların egzotik mekanlarda çaba etmelerini karşılayan reformcu bir uçuş oyunu olan Voidrunner, alt oysa Türkçe dil desteğine de sahip olacak.

Ayrıca oyun ülkemizde 15 TL’lik özel bir fiyat ile çıkacak. Yurt dışı fiyatı ise 10$ olarak belirli durumda. 31 Mayıs’ta çıkacak oyunun yayınlanan videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra stüdyo Ulusal Eğitim ile birlikte özel bir çalışmaya da imza atıyor. Bu konuda yapılan yorumlama ise şu şekilde; “RealityArts Stüdyo, ülkemizdeki oyun sektörünü ve oyun yapımını geliştirmek & destek olmak için İstanbul İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile meslek teknik liselerinde önümüzdeki eğitim & öğretim dönemini kapsayacak bir dizi etkinliğe başlıyor. Bu etkinlikler; lise çapında, dünyaya kafa tutabilecek Voidrunner ulusal E-Spor takımlarının oluşturulması, Unreal Engine 4 ve genel oyun yazılımı üretimi üstüne ayrıntılı dersler verilmesi gibi öğrencilerimizin ayrıca eğlenebileceği hem de öğrenebileceği bununla beraber Türkiye ’nin genç neslinin kendi yazılımlarını üretebilmesini destekleyen imkanlar sunacak. Bu sayede öğrenciler, RealityArts ’ın dünya çapındaki projelerinin de bir parçası olup az önce genç yaşta profesyonel bir ortamda kendilerini geliştirebilecekler. Hem bu organizasyon öteki illerimiz için de planlanacak.”
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri