World of Tanks Grand Finals 2017 ’nin Galibi TORNADO ENERGY Oldu

37


Kıran kırana geçen bir mücadelenin sonunda World of Tanks ’in yeni dünya şampiyonu TORNADO ENERGY oldu. Egemen Develtler Topluluğu ’nu temsilen turnuvada çarpışan ekip, finalde rakibi DiNG ’i 7-2 malup ederek, World of Tanks kupasını ikinci kez kaldırdı. Wargaming ’in bu yılki maçlarda oyunculara tanıttığı ve maçlardan önce kimin kazanacağını tahmin eden turnuva maskotu ıstakoz Tomato da maçın kazananı olarak TORNADO ENERGY ’i göze çarpan etmişti.


Finallere uzanan yol oldukça çetin geçti diyebiliriz. Çeyrek finaller Elevate ve El Gaming arasındaki nefes kesen mücadeleyle akıllara kazındı. Skor tabelası 6-6 ’yı gösterirken ve iki ekip da menfaat kazanmak için ter dökerken, son dakikada maçın galibi 7-6 öne geçen Elevate oldu. Daha önce Hellraisers olarak tanıdığımız, World of Tanks turnuvalarının ve dünya şampiyonlarının en aşina takımı TORNADO ENERGY, geçen sene final maçında aleyhinde karşıya geldiği ve kendilerine yenildiği ezeli rakibi Na ’Vi (onun da ismi Na ’Vi.G2A olarak değişti bu sene) ile karşılaşırken nefesler tutuldu. Bu maçın sonunda TORNADO ENERGY, geçen yılın rövanşını epeyce ağır bir şekilde, 7-3 ’lük bir üstünlükle aldı. Şampiyonaları peşine düşüp takip edenlerin tanıdığı diğer iki ad, Kazna Kru ve Anekdot So Serious (NSS) kapışmasında ise şampiyon 7-2 ’lik skorla NSS oldu.

Avrupa oyuncularının ve takımlarının gücünü ortaya koyan DiNG, turnuva baştan başa istikrarlı bir ilerlemeyle finallere değin geldi fakat tüm rakiplerini darmaduman ederek finallere meydana çıkan TORNADO ENERGY karşı 7-2 mağlup olmaktan kurtulamadı. Final maçının son ayakta kalanı, geçen sene yaptığı kritik hatayla tankını bir üstte sıkıştıran ve takımının şampiyonluğu Na ’Vi ’ye kaptırmasına neden olan applewOw ’dan başka biri değildi. Bu kere de karşı takımın tek kalan tankıyla yüzleşen applewOw, geçen yıl yaptığı hatayı telafi edercesine, stratejik bir manevrayla rakip tankı değil etti ve takımını bu kere şampiyonluğa taşıdı.

TORNADO ENERGY ’nin kaptanı Vladislav “NESKWI” Kanaev, şampiyonlukla ilgili duygularını, “Tüm hafta her tarafında epeyce zorlu maçlar geçirdik. Wargaming her geçen sene final organizasyonunu daha da büyütüyor. Pek ancak bu sene resmi olarak dev bir spor turnuvasındaymışız gibi hissettik. Finalde binlerce kişinin tezahüratları eşliğinde oynamak inanılmazdı. Tüm ekip canla başla mücadele etti,” biçiminde ifade etti.

Wargaming Rekabetçi Oyun Başkanı Mo Fadl ise düşüncelerini şu sözlerle belirtti, “Grand Finals her sene daha da ayrıntılı ve büyük bir organizasyon haline geliyor. Oyuncularımıza elimizden gelen en iyi içeriği verebilmek için uğraşıyoruz ve bunun karşılığında binlerce insanın Moskova VTB Ice Palace’a akın ederek ya da internet üzerinden yaptığımız canlı yayınlara bağlanarak yaşadığımız heyecana müşterek olması müthiş bir şey. Bizi peşine düşüp takip eden, izleyen, destekleyen herkese ebedi teşekkürler.”

Facebook ortaklığıyla organize edilen etkinlikte binlerce World of Tanks oyuncusu Moskova ’nın VTB arenasını doldururken maçların hemen olan izleyici sayısı da 206,000 ’e dayandı. Bu Nedenle geçen yılın rekoru da kırılmış oldu.

Son olarak Grand Finals 2017 ’nin 300.000$ değerindeki ödül havuzu, en başarılı takımlar arasında şu şekilde dağıldı:

1. TORNADO ENERGY – 150,000 $
2. DiNG – 75,000 $
3. Anekdot So Serious – 27,500 $
4. Elevate – 27,500 $
5. El Gaming – 5,000 $
6. Kazna Kru – 5,000 $
7 OOPS – TTG – 5,000 $
8. Na ’Vi.G2A – $5,000
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri