Zorlu PSM’de “Oyun Sanatmıdır?” sorusuna cevap aranıyor

45


Zorlu Holding ve Engebeli Performans Sanatları Merkezi ’nin günümüzün en kayda değer kavramlarından biri haline gelen dijital dönüşümü teşvik etmek üzere hayata geçirdiği Digi.logue, 1 Haziran ’da “oyun-sanat-tasarım” ilişkilerinin ele alınacağı bir panel gerçekleştirecek. Bahçeşehir Üniversitesi Iletişim Tasarımı Bölümü tarafından bir oyun laboratuvarı olarak kurulan BUG Lab ile birlikte hayata geçirilecek panel, Digi.logue Space ’de aralıksız David OReilly ’nin “Everything” oyunuyla benzer adı içeren sergisi kapsamında düzenlenecek.

Aktüel ressam ve Marmara Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi ’nde doçent olarak görevine aralıksız Çağrı Saray, İstanbul Üniversitesi ’nde araştırmacı akademisyen olarak çalışan Diğdem Sezen ve oyun tasarımcısı Arda Çevik ’in konuşmacı olarak katılacağı panelin moderatörlüğü ve küratörlüğünü, BUG Lab Kurucu Direktörü, Muavin Doç. Dr. Güven Çatak üstelenecek. Bahçeşehir Üniversitesi Irtibat Tasarımı Bölümü ’nün oyun laboratuvarı projesi olan BUG Lab, Türkiye oyun sektörü ve oyun ilerletmek isteyen girişimciler için bir eğitim ve irtibat platformu olmayı amaçlıyor. BUG Lab, bilgisayar oyunlarının yanı sıra oyun içerikli deneyim tasarımı odaklı bir ar-ge merkezi olarak da çalışmalarını sürdürüyor.

Oyunun, güncel sanata girişiyle, imal biçimlerinin bir kez daha değiştiğine dikkati çeken Bug Lab kurusucu Güven Çatak, 1 Haziran Perşembe günü, saat 17.00 ’de Zorlu PSM Digi.logue Space ’de düzenlenecek panelde “Oyunun sanatı mıdır bu; yoksa sanatın oyunu mudur?” sorusu üstüne düşünecek ve düşündürücek.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri