12.000 dolarlık kum saati!

58

Kum saatleri genelde sakinleştirici etkisiyle bilinir. Birbirinden ayrı ve tasarıma sahip kum saati var muhakkak, fakat Apple tasarımcısı Marc Newson‘un elinden çıkmış olanı, hepsinden ayrı bir yer ediniyor. Estetik açıdan fazlasıyla iddialı olmasının yanına fiyatıyla da neredeyse dudak uçuklatan bu saatin değeri bütün 12.000 Dolar!

Evet, gerçekte estetik açıdan bakıldığında lüzum kütüphanenizde, gerek masanızın üzerinde ilgiyi üzerinde toplayacak gibi görünen bu kum saatinin tek özelliği muhakkak yalnızca tasarımında sıcacık değil. Banal kum saatlerinde, adından anlaşılabileceği gibi saatin İçeriğinde kum yer alırken, bu saatte tam 1 milyon 249 bin 996 adet “nanoballs” adı verilen bakır kaplamalı paslanmaz çelik astarlı top bulunuyor.

Kum saatinin içindeki topların, bir bölmeden diğerine akması 10 dakikayı bulurken, izlediğiniz bu sürede fazlasıyla rahatlatıcı bir etki yaratması sağlanmış. Ama gerçi bunun için 12 bin Dolar verilir mi, buna fotoğraflara baktıktan ve resmi internet sitesindeki videoyu izledikten sonra siz karar verin.

Önceki HaberLG de Apple İçin OLED Ekran Üretebilir!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi