360 derecelik çekim standartlaşıyor

64

360 derecelik bir kameranız olsa zeka, kendi Street View fotoğraflarınızı üstüne atmak acı verici olabilir. Zira her birkaç metrede bir resim sürüklemek için durmanız gerekebilir ve peşinde bunları birde internete yüklemekle uğraşmanız gerekecektir.

Google, bu konuda tezgâhtar oluyor ve donanım ortaklarıyla bir olup, bu tür çekimleri kolaylıkla yapabilmenizi sağlayacak 360 derecelik kameraları onaylayan “Cadde Görünümüne Hazır” standardı üstünde çalışıyor. Google, bu yıl içinde 20 adet bu sertifikaya sahip 360 derecelik kamerayı tüketicilere sunacak.

Oysa bu kameraların tümü benzer sertifikaya sahip olmayacak. Zira “Cadde Görünümüne Hazır” sertifikası kendi içinde 4 alt bölüme ayrılıyor ve geliştirilecek kameralar da bu kategorilere göre ayrılacak. Bunlar arasında mobil, araba, sanal hakikat ve iş akışları yer alıyor. Kameralar 2017 yılı içinde tanıtılacak.

Önceki HaberQualcomm ve Google’dan Daydream VR İşbirliği! Sonraki HaberGoogle’ın Emoji’leri, Android O ile Yenileniyor!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri