AMD, Ryzen’in bellek sorunlarını çözdü!

42

AMD‘nin yeni Ryzen işlemcileri piyasaya sürüldüklerinden beri hafıza sorunları yüzünden bir fazla kullanıcının başını ağrıtıyor. Belleğin hızı ve gecikmesi Ryzen’in performansında büyük rol oynuyor ama erken AM4 anakartlar sağlam hafıza overclock seçenekleri sunamadılar. Ryzen bilgisayarlar DDR4-3200 ile en yüksek hızlarına ulaşabiliyor ve desteklenen frekans menzili 266MT/s parçalarında gerçekleşiyor, bu da bir takım donanımların maximum hıza ulaşamadığı ve daha düşük bir frekansa geçtiği anlamına geliyor.

Neyse ancak, AMD’nin yayınladığı yeni güncelleme bu çılgınlığa bir nokta koyuyor.

AMD yaptığı açıklamada “AMD Generic Encapsulated System Architecture” (AGESA) ile Ryzen’nin bellek overclock senaryolarında fazla daha iyi performans göstermesini sağlayacağını söyledi. AM4 anakart üreticileri AMD’nin AGESA’sını kullanarak yeni BIOS’lar geliştiriyor. Yeni yazılım 26 yeni RAM ayarı sunuyor.

AGESA 1.0.0.6 ile birlikte gelen en büyük buluş, kullanılabilir hafıza hızı seçeneklerinin artması. RAM’in frekansını, sistemin referans saatini değiştirmeden 4000MHz‘e dek çıkarabilir ve bunu 133MT/s aralıklarla yapabilirsiniz. Bu da fazla daha geniş bir overclock yelpazesi anlamına geliyor. AMD’nin yeni yazılımı hem bellek emir oranını 1T’den 2T’ye çıkarabilmenize olasılık tanıyor.

Önceki HaberWoz’a Kadar Yeniliğin Öncüsü Apple Yok, Tesla Olacak  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri