Android, Apple’ın izinden gidecek!

107

Zeki cep telefonu üreticileri bu senenin çoğunu parmak izi algılayıcısını camın altına nasıl koyacaklarını keşfetmeye çalışarak geçirdiler ve sonuçta böylece başarılı olamadılar. Önümüzdeki yıl en çok göreceğimiz teknoloji, Apple’ın Face ID sistemine benzer gelişmiş yüz tanıma olabilir.

Bunu söyleyen birey, aşina endüstri analistlerinden, KGI Securities’ten Ming-Chi Kuo. Onun söylediğine kadar, Android üreticileri geride kalmak istemeyecek ve büyük ihtimalle 2018 ve ardından Apple’ın iPhone X’ine kendi gelişmiş yüz tanınma teknolojileriyle karşılık verecekler.

Kuo, tüketicilerin 3D yüz tarama özelliğini önemli bir gelişme olarak gördüğünü ve bu yüzden bu özelliği telefonlarına uygulayanların satışlarda menfaat sağlayacağını söylüyor. Dahası yüz tarama, artırılmış hakikat için de daha artı imkanın kapısını aralıyor (yüzünüz için çılgın Snapchat lensleri gibi).

Animoji’yi unutmayın

AppleInsider’daki haberdeki Kuo’nun açıklaması şöyle: “3D algı yalnızca güvenlik uygulamaları için yüz tarama yapmıyor, Apple’ın Animoji’sindeki gibi eğlenceli ifadeler yapmayı da mümkün kılıyor, hatta daha da önemlisi, AR gelişimine katkıda bulunuyor.”

Bütün bunlar bir yandan, camın altından çalışan parmak izi algılayıcıları yapımı da en ince ayrıntısına kadar durdurulmayacak, Kuo, Samsung’un önümüzdeki yaza dek Galaxy Note 9 için işe yarayan bir şeyler geliştirmeye çalıştığını söylüyor.

Önceki HaberGalaxy S9 “Çevre Kirliliği” Sensörüyle Gelebilir  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir