Android O ile gelen “küçük” değişim!

120

Google’ın sarı kabarcıklarına elveda demeye hazırlanın çünkü işyeri, 18 aydır üzerinde çalıştığı yeni emojileri ortaya çıkarıyor.

Android’e yakında gelecek olan yeni emoji’ler, artık birbirinden ayırt etmesi zor yüzlerden değil, Apple iPhone ve Samsung Galaxy’lerde rastlayacağınız türde emoji’lerden oluşacak.

2017051915314055372.jpgGoogle'ın Emoji'leri, Android O ile Yenileniyor! Android’deki eski emojiler

Android’in ürün müdürü, Fast Company’ye konuyla ilgili şöyle bir yorumlama yaptı: “Birçok şeye göz attık ama çoğunlukla en fazla dikkat çeken şey, şekerlemelerin ya da kabarcıkların yerini yumuşak dairelerin almış olması.”

Değişikliğin nedenlerinden bir parça başına, Android’li telefon kullanmayanlarla iletişimi kolaylaştırmak. Fast Company’ye göre Google, emoji’lerinden cinsiyet klişelerini kaldırırken de zorluklar yaşadı. Mesela kadın emojiye pantolon giydirildi ve pembe emoji kaldırıldı.

Yeni emoji’ler, bu sene Android O ile birlikte kullanıma sunulacak. Emoji’leri kendi telefonunuzda kullanmaya başlamanız ise yıllar değilse bile aylar alabilir. Ağustos 2016’da yayınlanan Android N demin tüm Android’li cihazların yalnızca yüzde 7’sine girebilmiş durumda. Android cihazların birçok, 2014’te meydana çıkan Lollipop’u ya da 2015’te meydana çıkan Marshmallow’u kullanmaya devam ediyor.

Önceki HaberGoogle, Sertifikalı 360 Derecelik Kameralar Yapacak  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir