Android ve iOS’tan son durum raporu!

50

Akıllı telefon piyasası, çoğu gelişmiş ülkede doygunluğa ulaşmış durumda. Bu yüzden Google ve Apple, kendi işletim sistemlerini Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkelerde yaymaya çalışıyorlar.

Bu kapsamda Apple’ın Hindistan’da üretime başlayacağı söyleniyor. Çinli üreticiler ise ülkelerinde büyük bir Android pazarı oluşturmuş durumdalar. Çin’deki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarıyla Apple da bu alanda ciddi mesafe kaydetti.

Kantar’ın son raporu, Android ve iOS’un Çin’de zinde bir dönemi (Nisan 2017’de sonlanan üç aylık süre) geride bıraktığını söylüyor. Windows Phone’lu telefonların ise yok olmaya içten sürüklendikleri gözleniyor.

ABD’de ise Apple’ın yükselirken Android’in az daha altı puan kaybettiği gözleniyor. Acayip olan bir ayrıntısıyla uğraşma, Windows Phone’un geçen seneye göre ABD’de çoğaltma göstermiş olması.

Çin’de son çeyrekte Android ve iOS yükselmiş olsa da, önceki seneyle mukayese yapıldığında Apple’ın 3,8 puan kaybettiğini, benzer dönemde Android’in 4,3 puan yükseldiğini görüyoruz.

EU5 bölgesinde Android ve iOS’un yükseldiği gözleniyor. Burada Windows’u terk edenlerin çoğunun Android’e geçtiği anlaşılıyor. Android, EU5’te yüzde 78,3’lük bir pazar payına sahipken iOS, yüzde 19,3 ile yetiniyor.

Önceki HaberMarka Sıralamasında Google, Apple’ı Yeniden Geçti  




Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri