Android, Windows 10’a mı geliyor?

35

Android uygulamalarını Windows 10’lu bilgisayarınızda zahmetsizce çalıştırmak ister miydiniz? Bunu yapmanın çeşitli yolları olsa da, günümüzde resmi bir yol sunulmuyor. Peki yakında herhangi bir değişim olacak mı?

Asus, Qualcomm’un Snapdragon Summit etkinliğinde yeni Snapdragon işlemcili NovaGo‘yu tanıttı ve bu sırada ürünü anlatan kısa bir video gösterdi. Özenli bir izleyici ise kullanım simgelerinin aralarında Google Play Store’un bulunduğunu fark etti. Dahası ekranda “tanıdık bir Windows deneyimi” sözcükleri de yer alıyordu.

Bunlar, minik bir hatadan mı ibaretti, yahut az önce tanıtılmayan bir işlevden ipucu mu veriyordu?

Snapdragon Technology Summit Keynote 2017: Leading the Next Generation of InnovationQualcomm EVP Cristiano Amon kicked off this year ’s Snapdragon Tech Summit, which included the latest innovations in mobile, news announcements, and technology demos. See how Snapdragon is continuing to lead the industry with new architectures that will bring AI and immersion to 2018 flagship smartphones.

Microsoft ne dedi?

Microsoft’tan yönetici Erin Chapple, kendisine konuyla ilgili yöneltilen soruya “Windows, Android uygulamalarını desteklemiyor. Bugün buna odaklanmıyoruz,” cevabını verdi. Bir başka Microsoft yetkilisi ise aynı soruyu geçiştirmekle yetindi ve “ayrı ortaklarla defalarca çalışıyoruz,” dedi.

Asus sonra yaptığı bir açıklamada her şeyin bir düzenleme hatasından kaynaklandığını söyledi ve videodaki ilgili kareyi kırptı.

Buluş ilk kez bizi de heyecandırdı ama sanırız bütün bunlar, Windows’ta Android uygulamalarını doğal olarak uygulamak için pozitif heveslenmememiz gerektiği anlamına geliyor. En azından şimdilik.

Önceki HaberApple, App Store’dan Köşeyi Dönecek Sonraki Haberİşte Gartner Raporlarının Yeni Lideri
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir