Android’de sürpriz değişim!

87

Google’ın, Android cihazlar için geliştirdiği Device Manager uygulaması, 2013 yılından beri kullanıcılara hizmet veriyor. Fakat bundan böyle uygulamanın yeni bir adı ve yeni yetenekleri var.

I/O konferansında da açıklandığı gibi Device Manager uygulaması, artık “Find My Device” ismiyle Google Play’de yer alıyor. Üstelik yeni sürümle birlikte, dilekçe pil durumunu ve Wi-Fi durumunu da görmenizi sağlıyor.

Device Manager ya da yeni adıyla Find My Device, Apple’ın “iPhone’u Bul” uygulamasının Android’deki karşılığı olarak tanımlanabilir. Bir telefonu uzakta peşine düşüp takip etmemizi, çaldırmamızı, kilitlememizi ve hatta sıfırlamamızı karşılayan başvuru formu, özellikle telefon hırsızlıklarında oldukça işe yarayabiliyor.

Öte yana Find My Device uygulamasının, artık Google Play Protect Service’in bir parçası olarak ödev yapacağını da söylemekte fayda var.

Eğer uygulamaya sahip değilseniz, bu Google Play bağlantısından indirip cihazınıza kurabilirsiniz.

Önceki HaberTürkiye, Zeki Şehir Vizyonuyla Dünyaya Misal Oluyor  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri