App Store para bastı!

77

Apple, yapımcıların App Store üzerinden bugüne değin kazandığı gelirleri açıkladı. Yayınlanan verilere bakılırsa, yıllar içinde uygulamalara epeyce maksimum miktarda para ödeyerek yeni bir piyasa oluşmasına yardımcı olmuşuz gibi görünüyor.

App Store 2008‘de birincil kere açıldığından beri yapımcılara toplam 70 milyar dolar kazandırdı. Apple’ın 70/30 kazanç paylaşımını göz önünde bulundurursak, kullanıcıların 100 milyar dolardan artı App Store alışverişi yaptığını söyleyebiliriz.

Marka, kullanım içi abonelik sunan yapımcılara 85/15 kazanç sunarak aboneliklerin olabildiğince uzun devam etmesini sağlamaya çalışmıştı, ama Apple bu politikasını geçen sene yürürlüğe koydu.

Apple’ın bu zamanlaması muhakkak WWDC 2017 ile aynı maksat kapsamında. Takvim bir yapımcı konferansı olan WWDC önümüzdeki hafta başlayacak. Burada iOS 11, yeni Siri Speaker, ola ki iPad Pro 2 ve yeni MacBook‘ların açıklanması bekleniyor.

App Store indirmeleri son 12 ayda %70 büyüdü, ayrıca ödemeli abonelikler geçen yılın benzer ayına kadar %58 arttı.

Super Mario Run ve Pokemon Go‘nun yanı sıra, yarı olmayan farkı bir çok alandan uygulamalar, Apple’ın Dünya Pazarlamacılığı Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Schiller’e kadar rekor kıran oranların esas sebepleri aralarında bulunuyor.

Şirketin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte kameralara tartma vermesi, fotoğraf ve video uygulamalarının %90 oranında inanılmaz bir tırmanma göstermesine asistan oldu.

Google da Play Store yapımcıylarla 70/30 kazanç paylaşımı kuralına sahip, oysa şirket demin gelir oranlarını ahali ile paylaşmadı.

Önceki Haber40 Yeni Duvar Kağıdı Sonraki HaberBeyaz Saray’ın Esrarengiz Işıkları İnterneti Sardı!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri