Apple, Face ID’yi çeşitlendirecek

213

Apple’ın yeni yüz tarama sistemi Face ID, getirdiği yeni teknoloji ile iPhone X’in belki de en fazla konuşulan noktası olmayı başardı. Samsung’da gördüğümüz iris tarama sistemini birkaç adım öteye çeken Apple, iPhone X‘te kullandığı bu sistemi şüphesiz çeşitlendirme isteğinde. Buna bağlı olarak da gelecek yıl iPhone X’in Face ID’sini öteki Apple cihazlarında da olasılıkla göreceğiz.

Konuyla ilgili konuşan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu hamlesini gelecek sene iPad Pro’larda görmeyi beklediğini söylüyor. Kuo’ya göre, iPhone X Face ID sensörleri, iPad Pro ile kullanıcıların yüzlerini tanıyabilir ve hatta sonrasında öteki Apple ürünlerine de sıçrayabilir.

Öte yana Apple’ın iPad Pro da dahil edinmek üzere, tüm tablet ailesi ekranlarıyla da yenilenebilir. Ayrıca yeni nesil tabletleri IPS LCD yerine OLED ekranla görebiliriz. Natürel ki bunun için Apple’ın öncelikli olarak OLED ekran tedariğini sağlamlaştırması lazım.

Yeniden Face ID’ye dönecek olursak, Apple’ın kullandığı bu yeni sistemin öteki güvenlik yöntemlerine oranla çok daha tehlikesiz olduğu belirtiliyor. Her ne dek Apple’ın iPhone X tanıtımında Face ID konusunda bir şansızlığı olmuş olsa da, kullanıcılardan şu belli başlı değin negatif bir tenkit gelmiş yok. Apple da Face ID ve TrueDepth teknolojisinde ısrarcı. Eğer bunu iPad Pro’da da kullanırsa, olasılıkla öteki cihazlarında da geçirmekte geç kalmayacaktır.

Önceki HaberOculus Bağımsızlığını Duyuru Ediyor: İşte Santa Cruz Sonraki HaberApple, Qualcomm’a Açtığı Davada Destek Aldı
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.