Apple, notları silmiyormuş!

56

iCloud Notes’tan sildiğiniz notlar, 30 gün içerisinde daimi olarak siliniyorlar. Ama Rus güvenlik firması ElcomSoft’un keşfine göre Apple, sildiği notları bulutta fazla daha uzun süreyle saklıyor.

Firmanın güvenlik araştırmacıları, aylar önce silinmiş olması gereken notları ortaya çıkarmayı başladılar. Araştırmacılar bazı durumlarda 2015’ten kalan notları bile kurtarabildiler. ElcomSoft’un bu meslek için özel araçlar ve yazılımlardan faydalandığını söylemekte fayda var, yani geçen sene sildiğiniz notlara kimse yanlışlıkla rastlamayacak. Notlarınızın bulunabilmesi için bir saldırganın sizi gözüne kestirmesi gerekiyor. yine de bu, Apple’ın çabuk onarması gereken bir güvenlik sorunu.

Apple’ın sorunu onarıp onarmayacağı az önce bilinmese de ElcomSoft, onaracağından belirlenmiş. Işyeri haklı olabilir çünkü Apple, daha önce Safari ve iCloud Photo Library’deki aynı emniyet sorunlarını şipşak onarmıştı.

Önceki HaberApple Suçu Üçüncü Parti Pillere Yükledi! Sonraki HaberGalaxy S8’in Bileşenlerine Yakından Bakın!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri