Apple ve Nokia’dan büyük sürpriz!

57

Nokia ve Apple arasında sürekli patent ihlali tartışmaları, gelecekte daha iyi bir Apple Watch ile tanışmamızı sağlayabilir.

Nokia’nın zeki telefonlarla ilgili birçok patenti bulunuyor ve firma, bu patentlerin bir kısmını bazı anlaşmalarla Apple’a lisanslıyor. Fakat Nokia’ya kadar Apple, lisanslamadığı patentleri haksız biçimde kullanıyor. Nokia bunun için “berat iddia birimlerini” (PAE’ler) kullanarak Apple’ı ödenti ödemeye zorlamaya çalışıyor.

PAE’ler genelde “patent troll’ü” olarak adlandırılıyor ve ihlal edildiği öne sürülen patentlerden daha fazla para kazanmayı hedefliyorlar. Apple ise Nokia adına hareket eden firmalar göre suçlanmaktan nedeniyle huzursuz bir durumda.

Duruşma dışarıda yaşanan olumlu bir gelişme sonucunda Nokia, miktarı açıklanmayan bir ödeme karşılığında açıklanmış ağ altyapısı ürünlerini ve hizmetlerini Apple’a sağlamaya başlamış bulunuyor.

Bu duyuruda ortalama tüketicinin ilgisini daha fazla çekecek reel bir ürün de var. ilk olarak Apple’ın (Nokia’ya ait) Withings cihazlarını stoklamaya devam edeceği anlaşılmış bulunuyor. Buna ek olarak Apple ve Nokia’nın “dijital sağlık durumu girişimlerinde geleceğe yönelik ortaklıklar planladıkları” söyleniyor. İki firmanın da giyilebilir teknolojilerde dinç olduklarını düşünürsek böyle bir ortaklık, üzerimize giydiğimiz teknolojilerde devrimsel yenilikler anlamına gelebilir.

Apple Watch 3’ün glikoz seviyelerini ölçebileceğini duymuştuk ve hatta Tim Cook’un Apple Watch’unun üzerinde böyle bir cihazla görüldüğü bahis edilmişti. Bu gelişmeler, Apple’ın Watch’u hangi yönde geleceğe taşıyacağı hakkında sıkı işaretler veriyor ve Nokia ortaklığı, bu geleceğin gerçeğe dönüşmesini garantileyebilir.

Önceki HaberOS/2 İçin Yeni Bir Sürüm Yayınladı! Sonraki HaberParaşüt, E-ticaret Entegrasyonunu Hayata Geçirdi
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri