Apple’ın kara listesine yeni bir ad!

29

Görüşüne bakılırsa Pepe the Frog bundan böyle Apple App Store’da istenmiyor. Friday by Motherboard’daki bir habere göre internet fenomeni, alternatif-sağ denen beyaz milliyetçi hareketin sembolü haline geldi ve Apple kurbağanın resimlerini “uygunsuz içerik” örnekleri olarak düşünüyor.

Apple, yorumlama taleplerine derhal cevap vermedi.

MrSnrhms ismindeki bir Reddit kullanıcısı, Salı günü Apple’ın Başvuru Formu Tahlil Kurul’unun bir üyesinin cevabından ekran görüntüsü paylaştı, cevapta uygulamanın Apple’ın ilkelerini ihlal ettiği söyleniyordu. Tatbik, Pepe Scream adında bir oyun ve Flappy Bird oyununa benziyor.

Pepe, 2015’de beyaz milliyetçiliğinin sembolü haline gelmişti. Geçen sonbaharda ise, Iftira ve İnkârla Uğraş Birliği göre bir dehşet sembolü olarak gösterildi. Mart ayında Pepe’nin yaratıcısı Matt Furie, karakteri bir çizgi romanda “öldürdü”.

Şu lahza itibariyle, Pepe Scream Google’ın Play Store mağazasında bulunuyor. Arama devi başvuru formu hakkındaki sorulara demin yanıt vermedi. Fakat App Store’da olmadığı bir gerçek…

Önceki HaberAssassin’s Creed Origins’ten Yeni Oynanış Videosu! Sonraki HaberApple, Bıktırıcı Analiz Bildirimlerine “Dur” Diyor!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri