Apple’ın yeni iPhone planı!

140

Apple, tıbbi geçmişinizi daha erişilebilir kılmak için yeni yollar üzerinde çalışıyor. CNBC’deki habere tarafından, teknoloji devi iPhone’unuzu her bir tanı, laboratuvar sonucu, reçete, sağlık bilgisi ve hekim yorumu için bilgi kaynağı haline dönüştürmek istiyor. Böylelikle, size PDF olarak gönderilmiş olan bir deneme sonucunu bulmak için yığınla e-postayı karıştırmanız gerekmeyecek ya da önceki doktorunuzdan verileri yeni doktorunuza göndermesini istemenize gerek kalmayacak. Tıbbi geçmişinizin herhangi bir parçasını paylaşmak istediğinizde tek yapmanız gereken, iPhone’unuzda arama yerine getirmek olacak. Çünkü tüm raporlar, otomatik olarak hesabınıza yüklenmiş olarak sizi bekleyecek.

CNBCE’ye tarafından, Apple müzik için yaptığının aynısını yapmak istiyor: Bütün tıbbi bilginiz için merkezi bir yönetim sistemi görevi görecek bir “sıhhat iTunes’u” yapmayı amaçlıyor. Habere kadar Apple bu vizyonu yerine getirmek için bazı hastanelerle ve afiyet IT endüstri gruplarıyla iletişime geçti bile. Bu gruplardan biri “The Argonaut Project,” sıhhat bilgileri için açık standartları uygulamaya yatırma konusunda bir teşebbüs, diğeri ise “The Crain Alliance,” hastalarına kendi tıbbi verileri üstünde denetim belirlemek isteyen bir organizasyon.

Eğer Apple tüm tıbbi geçmişinizi iPhone’da erişilebilir yapmayı başarırsa, tıbbi endüstrinin “enteroperabilite krizi” dediği olayı çözebilir. Bu, afiyet kuruluşlarının yetkisiz veri paylaşımı sonucu geveze hatalar yapmaları ve beceriksiz tanılar koymaları durumuna bahşedilen ad. Bu bir takım hastalar için ölümcül dahi olabiliyor.

İLGİLİ HABER Apple ayakkabılar açık arttırmada! Önceki HaberGalaxy Note 8, Genişletilmiş Bir Galaxy S8 Olacak!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir