Beklenen haber nihayet geldi!

70

Wikileaks sızdırıcısı Chelsea Manning (eski adı ile Bradley Manning) kısa bir süre önce serbest bir kadın olarak ilk adımlarını attı. Manning için, Wikileaks’e sızdırdığı bilgiler sebebiyle casusluk ve düşmana destek etme suçlamaları ile 35 yıla kadar hapis cezası isteniyordu. Manning, 7 yılı aşkın bir süredir pamaklıkların ardındaydı.

Çok tartışılan ABD askerinin cezasının büyük bir kısmı Başkan Obama kadar Ocak ayında affedilmişti. 

Bu hikayenin diğer kısmı ise Wikileaks kurucusu Julian Assange‘i içermekte. Ocak ayında Wikileaks, eğer Manning Başkan Obama tarafından affedilirse Assange’in ABD’ye teslim olmayı kabul edeceğine dair bir tweet yazmıştı. Assange, Wikileaks üzerinde yayınlanan Afganistan ve Irak savaşlarını içeren gizli askeri belgeler sebebiyle, ABD’ye adım attığı anda tutuklanacak.

Wikileaks’in Twitter sayfasına bakıldığında Manning’e büyük bir takviye sunulduğu görülebiliyor fakat Assange’in teslim olmasına dair bir açıklama laf konusu yok. Assange, adeta beş yıldır Ekvador elçiliğine sığınmış bir şekilde yaşamını sürdürüyor.

Önceki HaberFacebook, AI Chatbot’ları Daha İnsansı Yerine Getirmek İstiyor Sonraki HaberOne Plus 5’in Fiyatı Hiç De Hesaplı Olmayabilir
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi