Bir PlayStation’ın sonu!

47

2006 yılının Kasım ayında ilk olarak sahneye meydana çıkan PlayStation 3, aradan geçen 10 yılı aşkın sürenin gerisinde, resmi olarak emekliye ayrılıyor. Üretimde olan son PlayStation 4 modeli olan 500GB’lık standart konsol’un Japonya’daki üretimi de sona eriyor.

Sony, PlayStation 3’ü piyasaya sürerken, 10 sene yardım sözü vermişti. Bu Nedenle Japon devi, sözünü de tutmuş oluyor.

Tüm dünyada 80 milyonun üzerinde bir satmak başarısı yakalayan PlayStation 3, bilhassa Japonya’da rakipsiz bir konsol olmayı bildi. Oysa Amerika ve Avrupa’da, Microsoft’un Xbox 360’ı ile çetin bir rekabete girmek zorunda kaldı.

Şu asıl dek, PlayStation 4 satışlarının 60 milyona ulaştığı biliniyor. Eğer bir aksama olmazsa, PlayStation 4’ün, PlayStation 3’ü geride bırakacağına belirli gözüyle bakılıyor. Fakat PlayStation 4 için 10 yıllık bir hayat süresi ön görülmüyor. Sony’nin PlayStation 5’i en kötü ihtimalle, önümüzdeki yılın E3 etkinliğinde tanıtması kimse için sürpriz olmayacak.

Önceki HaberCooler Master’dan Çekici Mekanik Klavye!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri