BMW’nin kablosuz şarjı geliyor!

54

BMW, kablosuz şarjı, elektrikli ve hibrit araçlarına taşıyor; 2018 yılında 5 Serisi ile başlayarak kendi çözümünü sunacak.

2018 BMW 530e plug-in hibrid aracı, BMW markalı bir akıntı pedi ile kablosuz olarak sıkıntı edilebilecek. Ped elektriğe bağlandıktan sonra 530e cihazın üzerine yerleşiyor ve eğilim, kablosuz bir şekilde cihazdan araca aktarılıyor.

Bu ufak armoni, elektromanyetik endüksiyon sayesinde olası oluyor. Cihazın içinde bulunan bir açılış bobini değişen bir elektromanyetik alan yaratıyor. Otomobil, bu ilk bobinin ve alanın üzerinde durduğunda arabanın içerisinde bulunan ikinci bir bobinde elektrik akımı oluşuyor ve bu da aracın çok miktar edilmesine olanak tanıyor.

Kablosuz sıkıntı pedi 3.2kW’ye dek meydana çıkan şarj gücü imkanı sunuyor ve bu da, BMW’nin duvardan çok miktar etme seçeneğinin 3.7kW şiddet sunduğu düşünülürse, epeyce iyi bir rakam. Kablosuz sistem ile aracın adamakıllı şarj edilmesinin tahmini olarak 3.5 saat sürmesi gerekiyor. Kablo kullanıldığında ise bu süre 3 saat oluyor.

Sistemin epeyce etkili olduğu belirlenmiş fakat halen bazı sorular laf konusu. Öncelikli olarak aygıt piyasaya 2018 yılına kadar sunulmayacak ve BMW, bu cihazın sadece Avrupa’ya mı sunulacağını veya diğer kıtalara sunulup sunulmayacağını açıklamış yok.

Keza bu cihazın fiyatı hakkında da bir veri hemen şimdi değil ve bir araç opsiyonu olarak mı sunulacağı yahut bağımsız olarak mı satılacağı bilinmiyor.

Mercedes-Benz‘in de kendi kablosuz yük seçeneğini tanıtmayı planladığı düşünülürse, BMW’nin bu tanıtımının tam vaktinde yapıldığı söylenebilir. Mercedes’in kablosuz çözümünün de 2018 yılında sunulması bekleniyor…

Önceki HaberGoogle Ödüllü Anketler Uygulaması Başladı! Sonraki HaberÖnümüzdeki Haftaya Kadar Yeni Inşa Beklemeyin!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri