Bunun için bütün 10 sene harcadı!

70

Oyun 2002 iki yılında başlangıçta karşımıza çıkmıştı. Hatta bir devam oyunu da 2004 yılında sunulmuştu fakat I-am-Prime adlı Reddit kullanıcısı birkaç gün öncesine değin Roller Coaster Tycoon 2 oyunundaki parkını mükemmelleştirmeye çalışıyordu. Yaptığı yayımlamaya göre de, on yılın gerisinde bu hedefine ulaşmış durumda.

Prime’ın Reddit yazısında bildirdiğine göre izometrik eğlence parkında 34 roller coaster, 255 ziyafet cihazı ile mağaza ve yaklaşık 8000 ziyaretçi bulunmaktaydı. Prime’ın Reddit’e yazdığı sırada parkın tek raylı trenine bir milyon ayrı birey binmişti. Keza parkın sol üst köşesinde bulunan devasa küp biçiminde şeyin de içerisinde bir kapalı bölge roller coaster’ı olduğunu belirtmekte menfaat olabilir.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde bu eski oyunun severleri, OpenRCT2 gibi araçları kullanarak oyuna kendi eklemelerini, düzenlemelerini ve hata onarımlarını yapmaktaydılar. Prime’ın bu parkı HD olarak görüntüleyebilmesinin sebebi de bu vasıta.

2017050819171561588.jpgRCT2 oyunundaki eğlence parkı için 10 yıl harcadı! Parkın eski hali…

Prime, birkaç sene önce de çocukluk projesinin gelişimini yayınlamıştı ve fotoğraflar arasındaki ayrım açık bir şekilde kesin olmakta. Daha yakın zamanda yaptığı şartların değişmesi ve güzelleştirmeler ise tedbirli bakılmadığı takdirde belirli olmayabiliyor. Keza parkın bambaşka bölümlerinin öbür isimleri de bulunmakta. Örneği sağ alt kısmın adı “Tron” olarak belirlenmişken, kuzey kısımda da “Egypt” (Darı) ve “Lost Forrest” (Kayıp Orman) şeklinde adlandırılmış durumda.

2017050819174319888.jpgRCT2 oyunundaki eğlence parkı için 10 yıl harcadı!

Roller Coaster Tycoon serisi en son 2004 yılında üçüncü oyunu ile hikayesine devam etmeyi denemişti oysa ondan daha sonra oyun sessizliğe gömülmüştü. Geçtiğimiz sene Rollercoaster Tycoon World adlı bir tazelenmiş sürüm sunulmuştu ancak bu oyunun da hayranlar göre pek iyi karşılandığı söylenemez.

Parkın aslında devasa bir kuş bakışı görüntüsü için ise bu bağlantıya tıklayabilirsiniz…

Önceki HaberApple, Windows 10 Yüklemeyi Kolaylaştırdı!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi