Chrome’a reklam müdahale etme özelliği!

104

Google, yaptığı duyuruyla açıklanmış web sitelerindeki reklamların tamamını önümüzdeki seneden itibaren engelleyeceğini duyurdu.

Google’ın Chrome’a kendi reklam engelleyicisini ekleyeceği dedikoduları aylardır yapılıyordu. Resmi ilan, reklam bölümü kıdemli başkan yardımcısı Sridhar Ramaswamy’den geldi.

“Çevrimiçi içerik oluşturucularının büyük çoğunluğu, reklamdan gelir elde ediyorlar” diyerek reklamın önemini kabul eden Ramaswamy, buna karşın can sıkan, içeriği görmeyi zorlaştıran reklamların kullanıcıları reklamları engellemek zorunda bıraktığını söyledi. Google, keza yayıncıların hem de ziyaretçilerin kabul edebileceği bir teşebbüs sergileyecek. Coalition for Better Ads’a katılan firma, sitelere “Better Ads Standards” ile en iyi reklam davranışları için genel tavsiyelerde bulunacak.

Better Ads Standarts’ın fena reklam örnekleri arasında kendi kendine açılan reklamlar, otomatik oynayan sesli ve videolu reklamlar, geri sayımlı reklamlar var.

Wall Street Journal’a konuşan kaynaklara göre Google, reklam engelleyicisini kullanmadan önce sitelere en az yarım yıl zaman veriyor. Siteye kadar reklam engelleyicisi varsayılan olarak çalışacak ve reklam engelleyicisinden fazla filtre görevini görecek.

Önceki HaberLenovo Türkiye, Koyuncu Elektronik ile El Sıkıştı  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir