Dinç metin düzenleme!

66

Windows’un Anekdot Defteri’nin yerini alabilen Notepad++, 27 programlama dilini destekleyen, regular expression aramaları yapabilen, sözdizimi vurgulama işlevine sahip, fazla işlevsel bir metin düzenleyicisi.

Notepad++, topluluk, ancak faydalı bir araç çubuğu dıştan pak bir arayüze sahip. Aracın desteklediği diller arasında C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC file, makefile, NFO, doxygen, INI file, batch file, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, Unix Shell Script, Fortran, NSIS ve Flash action script’leri bulunuyor. Unicode desteğine sahip düzenleyici, sürükle bırak desteği ve senkronize düzenleme yeteneklerine de sahip.

Notepad++’ın birden artı belgeyi aynı anda düzenlemeye ihtimal tanıyan arayüzünün dili değiştirilebiliyor. Bilhassa geliştiricilerin yararlanacağı aracın herhangi bir eksiğini bildirmek ise epeyce kuvvet.

İndirin: Notepad++

Önceki HaberTurkcell’in ‘Merhaba Umut’ Uygulaması UNESCO’da  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri