Essential’dan gösterişli sözler!

49

Essential, yeni telefonuyla ilgili oldukça cesur iddialarda bulunuyor. Firmaya göre Essential Phone, Android’in “reel potansiyelini ortaya çıkarabilir”.

Bu sözler, Salı akşamı gerçekleştirilen bir röportajda Essential başkanı ve COO’su Niccolo de Masi‘nin ağzından döküldü. Masi, Google’ın ve diğer üreticilerin en iyi mobil deneyimini arzetmek için var güçleriyle çalıştıklarını bildiğini de söyledi.

Essential’ın iddialarda bulunurken kendisini dar hissetmesinin zinde bir nedeni var. Firmanın sahibi Andy Rubin, “Android’in babası” olarak tanınıyor. Rubin, yeni telefonuyla işleri daha da basitleştirmek ve ekosistemleri bir araya getirmek istiyor. Essential, işe telefonla başlayıp, başka alanlarda da ileri gitmek istiyor.

Masi, bu alanda milyar dolarlık birkaç şirketin kendi kapalı duvarlarının ardında çalıştığını, Google, Amazon, Apple ve Microsoft’un kendi sistemlerini geliştirdiğini ve bu firmaların birbirleriyle o kadar iyi geçinmediklerini söylüyor. Yöneticiye göre “bir sonraki 100 milyar dolarlık düşünce” duvarlarla kenarlı bu bahçeleri birbirine bağlantı kurmak olacak.

Masi, firmanın yeni akıllı hoparlörü Essential Home‘da Siri, Google Assistant ve Alexa gibi dijital asistanların Essential’daki Ambient OS ile çalışmasını istiyor. Yönetici, kendileriyle çalışmak istemeyenlerin olacağını da kabul ediyor.

Masi, röportajda giyilebilir teknolojilerin de sırada olabileceğinin ipucunu verdi.

Önceki HaberBeyaz Saray’ın Esrarengiz Işıkları İnterneti Sardı!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri