Facebook’tan garip yasak!

69

Facebook Marketplace, Kodi‘nin ön-yüklenmiş olduğu HTPC’lerin alımı ve satımını engelledi. sosyal medya platformunun bunu yapmasının sebebi, ticaret poliçesine eklediği “korsan dijital medya erişimini destekleyen ürünlerin ticareti yasaktır” kuralı. Bu da Kodi ile çalışan tüm cihazlar anlamına geliyor.

Anlaşıldığı kadarıyla, Facebook, öteki e-ticaret devleri olan eBay ve Amazon‘un politikalarını peşine düşüp takip ederek, onların bu yılın başında Kodi yüklü cihazları yasaklamasını kendi platformunda uygulayacak.

Kodi yüklü donanıma sahip kullanıcı hesapları şu lahza banlanma riskine girmiş durumda. Ama görünüşe bakılırsa Facebook şimdilik listesinde yayınlama cihazı bulunduran kullanıcıların peşinden gitmeyecek.

Tabii ancak, bir Kodi kutusu kullanıyor olmanız, onu korsan içerik indirip paylaşmak için kullandığınız anlamına gelmiyor. Oysa cihazın ücretli kanalları izleme özelliği onu ihtilaflı bir alanda konumlanmasına sebep oluyor.

Önceki HaberAndroid’de Endişe Veren “Dar Tabakalı” Açık! Sonraki HaberEssential’ın Telefonu, Önümüzdeki Hafta Geliyor!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri